Rokycanova 784/9b, Olomouc +420 778 456 877 info@katpet.cz

  • Home
  • Polohovatelné stoly do kanceláří
Chytrý stůl

Polohovatelné stoly do kanceláří

7. 12. 2021 admin 0 Comment

Polohovatelné stoly: Zvyšují komfort i produktivitu v kanceláři

insert image

Chytré telefony, chytré lednice a mnoho dalších prvků domácnosti dnes zastává chytré funkce a to včetně pracovních stolů. Stále více zaměstnavatelů přidává nastavitelné chytré stoly do svých kanceláří, aby zvýšili produktivitu pracovníků na novou úroveň. Pokud pracujete na dálku, můžete chytrých stolů využít i vy.

Revoluce pracovních stolů

Lidé konečně uznávají, že dlouhé sezení na židli má negativní dopady na naše zdraví. Dlouhé hodiny sezení na jednom místě bez jakýchkoli fyzických pohybů zvyšují riziko obezity, vysoké hladiny cukru v krvi či po zvýšený krevní tlak a cholesterol. Mnoho zaměstnanců, kteří pracují v kanceláři, si také stěžuje na bolesti zad poté, co tráví dlouhé hodiny na svých kancelářských židlích.

Ať už je výzkum přesný nebo ne, fyzická nečinnost může být paradoxně vyčerpávající. Když se kolem vás nemění nic kromě obrázků na monitoru, cítíte se unavení a bez motivace. Inteligentní stoly s výškově nastavitelnými funkcemi přitahují největší pozornost tím, jak prospívají zdraví zaměstnanců. S možností postavit se a protáhnout u chytrého stolu zabráníme energetickým výpadkům během pracovního dne.

Jak chytré stoly zvyšují produktivitu

Chytré stoly jsou praktickou a výhodnou investicí do kultury kanceláře. Nábytek výrazně určuje, zda je atmosféra na pracovišti zdravá a jak produktivní může být podnik. Je to jednoduché: odpočatí a zdraví zaměstnanci jsou ve své práci šťastnější a plodnější!

Když se necítíte dobře po fyzické stránce, nikdy se nemůžete práci věnovat na 100 %. Pokud se však pohybujete, protahujete, pracujete na různých místech v sedě či ve stoje, můžete zůstat aktivní, rozpohybovat krevní oběh a využít energii, o které jste ani nevěděli, že ji máte.

Studie jedné z texaských univerzit z roku 2014 ukázala, že lidé pracující s polohovatelnými stoly byli o 45 % produktivnější než sedící protějšky. Samozřejmě ne každý vydrží stát celý den, ale právě zde mají chytré stoly výhody oproti jiným modelům. Můžete si zkrátka stůl zvednout či snížit podle potřeby.

Inteligentní stůl na sezení pomáhá lidem už léta tím, že dodává energii, zvyšuje soustředění a odstraňuje nepříjemné problémy s bolestmi zad. Pokud jste zaměstnavatel, uvidíte dopad na svůj konečný výsledek také: když zaměstnanci podniku udržují vyšší produktivitu, zvyšuje se i šance, že váš podnik uspěje.