Rokycanova 784/9b, Olomouc +420 778 456 877 info@katpet.cz

Jak vybavit garsonku

Jak zařídit garsonku: Malý byt, chytré řešení prostoru.

12. 7. 2021 admin 0 Comment

Jak zařídit garsonku: Malý byt, chytré řešení prostoru

Řešení malého prostoru může být náročné. Vymyslet kam uložit všechny věci a jak poskládat nábytek, aby místnost nepůsobila stísněně je někdy oříšek. 

Ideálním řešením je nábytek na míru, přizpůsobený potřebám jednotlivce. V našem nedávném projektu jsme kompletně vybavovali malý byt 1+kk a máme pro vás několik tipů, na chytré vychytávky, které vám s řešením prostoru pomůžou.

VYVÝŠENÉ SPANÍ

Postel zabírá opravdu hodně prostoru. Naším řešením bylo postel zvednout do patra a dát tak prostor obývacímu koutku přímo pod ní. Vratkých žebříků, které si pamatujete z dětství se bát nemusíte. Naše schody jsou stabilní a dostatečně široké s praktickou úchytkou na straně. 

KUCHYŇ S VYUŽITÍM KAŽDÉHO KOUTU

Kuchyň musí být praktická a dostatek úložného prostoru je základ. V tomto případě jsme se zaměřili na různorodost úložných prostor od úzkých výsuvných polic, přes klasické zásuvky až po běžné policové systémy

Nejpraktičtější částí kuchyně, která stojí za vyzdvižení, je určitě zabudovaná lednice a pračka. Oba spotřebiče jsou uloženy nad sebou, tudíž nezabírají zbytečný prostor na šířku kuchyně a vzhledem k promyšlené organizaci se majitelka nemusí k nízké lednici shýbat. Navíc jsou jak lednička, tak pračka zabudovány do linky a nepůsobí rušivě. Jednotnost kuchyně díky tomuto systému vytváří iluzi většího prostoru.

ÚLOŽNÉ PROSTORY JEDINĚ CHYTŘE

V malých bytech je úložný prostor tím největším problémem. Ideální je využít jakéhokoli výklenku či koutku pro vestavěnou skříň. V případě této garsonky jsme jednu umístili hned za vchodové dveře a k ní přidali praktický botník s věšáky.

Horní skříňka botníku může sloužit pro sezónní věci, které není třeba mít vždy po ruce a pro šatní skříň jsme použili chytrou výsuvnou šatní tyč, aby se paní majitelka dostala k oblečení i bez žebříku. Zároveň je díky tomuto systému celý prostor skříně každodenně využitelný.

Řešení malých prostor je opravdu spoustu a při zařizování je dobré zvažovat hned několik kritérií:

  1. Jak funguji na každodenní bázi a co potřebuji mít na dosah.
  2. Kolik věcí musím v bytě uložit a kolik prostoru jsem ochoten jim obětovat.
  3. Ve které místnosti trávím nejvíce času a jak ji přizpůsobit mým potřebám.