Rokycanova 784/9b, Olomouc +420 778 456 877 info@katpet.cz

  • Home
  • Trendy v bytovém designu 2023
Bytový design 2023

Trendy v bytovém designu 2023

16. 1. 2023 admin 0 Comment

Trendy: Bytový design 2023

V novém roce bezpochyby uvidíme vracet se mnoho trendů z minulosti. Vracet se budou například výrazné barvy, plochy z přírodního kamene, uzavřené půdorysy, výrazné lustry a v nábytku především 60. a 70. léta. Trendy z minulého roku se nám prolínají i do toho aktuálního a proto se stále můžeme těšit na oblé tvary, ratan, světlé dřevo a dřevo s povrchovou úpravou. Spousta bytových designérů ale stále častěji sahá po jednoduchých klasických siluetách a počínaje rokem 2023 uvidíme stále více a více klasiky.

Konec farmhouse stylu?

Přestože farmhouse nebo-li selský či venkovský styl nábytku a dekoru je velice populární, počínaje rokem 2023 bude se v tomto trendu objevovat stále více elegantních a rafinovaných prvků inspirovanými moderními statky v Belgii či Skandinávii.

Nicméně nebojte se, i klasická farmhouse kuchyň, bude ještě několik let působit aktuálně a v trendu.

Luxusní bydlení

Luxus a vznešenost se dostane do trendu číslo jedna. Nicméně v tomto případě luxus neznamená nutně vysokou cenu.
Nejde tolik o cenovku, ale spíše o rafinovanost a schopnost vytvořit sofistikované a elegantní bydlení.
Nechceme tedy grandiózní třpytivé prvky, ale spíše útulné a hřejivé akcenty, vrstvené koberce, pohodlné polštáře a deky z kvalitních tkanin.
Klíčem tohoto trendu jsou: kvalita, přírodní materiály, jednoduchost a řemeslná výroba

Návrat barvy

Po mnoha letech záplavy neutrálních barev se konečně dostávají do popředí barvy – jedná se především o tmavé bohaté barvy jako například námořnická modř, smaragdová či různé zemité odstíny.

Přírodní kámen

Přírodní kámen zažívá počátek své populární éry a oblíbené budou především materiály s netradičním vzorem.
Doplnit si je můžete jako pracovní plochu kuchyňské linky, konferenční stolek nebo jej zakomponovat do otevřených dřevěných polic a knihoven v rámci dekorací.
Populární letos bude: travernit, mramor, žula, mastek nebo třeba vápenec.

Oáza doma

Stále častěji se lidé snaží dekorovat své domovy jako místo odpočinku. Čekejte trendy jako místa pro meditaci, pohodlné sezení či koupelny jako lázně.

Kovové kombinace

V koupelnách a kuchyních se zkrátka připravte na kombinace různých kovů na úchytkách, světlech, zrcadlech i v dekoracích.