Rokycanova 784/9b, Olomouc +420 778 456 877 info@katpet.cz

  • Home
  • Podzim v útulném obýváku
Útulný obývák

Podzim v útulném obýváku

12. 10. 2021 admin 0 Comment

Podzim v útulném obýváku: Jak na rustikální obývací pokoj

Podzim je období, které nás kvůli pochmurnému počasí zažene dovnitř a nejlepší způsob, jak trávit deštivé podzimní dny, je zachumlat se pod deku v útulném obýváku a zapnout si nějaký film. Jak na krásný a útulný rustikální obývák, ve kterém bude podzim stejně zábavný jako léto? My vám rádi poradíme.

Konferenční stolky z přírodního dřeva

Kde začít? Ideálně uprostřed. Konferenční stoly jsou středobodem obýváku. U nich se sejdeme u filmu, hry či s návštěvou. Stůl ze skutečného dřeva vám do obýváku přinese teplo domova. Přírodní materiály jsou krásné a zútulňují prostor.

Použít můžete nátěr, který podpoří původní unikátní texturu dřeva a vnese do vašeho prostoru kus přírody. Ty na míru jsou designově ještě zajímavější a útulnější, protože jej můžete přesně přizpůsobit vašemu prostoru a vašim potřebám.

Rustikální “stájové” dřevo

Desky upravené v rustikálním stylu připomínající stájové dveře vám při vstupu do obýváku okamžitě připomenou útulnou horskou chatu, aniž byste museli opustit pohodlí domova. Ať už dřevěné desky použijete jako akcent na stěnu, pro výrobu stolu nebo knihovny, vždy dodají prostoru hřejivost venkova i když bydlíte ve městě.

Neutrální nátěr

Pokud si chcete vybavit obývák nábytkem na míru, ale nemáte rádi vzhled přírodního dřeva použijte teplé barvy, které dodají prostoru hřejivost a útulnost. Jemné hnědé barvy například v dubových odstínech nabízí širokou škálu z níž si můžete vybrat tu ideální pro váš vkus a styl. Při výběru myslete hlavně na to, jak ovlivní dřevo hřejivost obýváku.

Doplňky jako základ

Když máte hotový nábytek, nezapomeňte na dekorace. Ty vždy prostor zosobní a zútulní. Vybrat můžete z řady polstářků, které naskládáte na sedačku a velkých huňatých dek. Rustikální auru podpoří i vonné svíčky a trochu zeleně nebo dekorativní špalíky. Do vázy můžete dát usušenou kytici a do knihovny pár dekorativních košíků. S těmito tipy budete mít zaručeně obývák, který k zachumlání se do deky u filmu sám vybízí.