V námi vyráběných kuchyních používáme kombinaci několika druhů materiálů, a ke každému je třeba při čistění a údržbě přistupovat individuálně. Zajistíte tím dlouhou životnost, funkčnost a design Vámi vybraných dekorů.
Kuchyně je pracovní prostředí, které je v provozu několik hodin denně. Používá se zde také široké spektrum předmětů, surovin a chemikálií. Aby Vám vydržela krásná co nejdéle, je třeba dodržovat určité zásady.
Po montáži:
Při přebírání hotové zakázky si výrobek prohlédněte, zda je vše v pořádku. V případě nedostatků Vás prosíme ihned o jejich sepsání, abychom je mohli co nejdřív odstranit k Vaší plné spokojenosti. Při pozdější reklamaci se může v některých případech těžko posuzovat míra zavinění a doba, kdy k události došlo.
U zboží nebo dílů, k nimž je přiložen návod k použití a ošetřování přímo od výrobce nebo dovozce (např. dřezy, vodovodní baterie, elektrospotřebiče apod.) se řiďte pokyny v nich uvedenými.
U ostatního zboží se prosím řiďte následujícími doporučeními a pokyny:
DESATERO POUŽITÍ KUCHYNĚ:
Nábytek je svou konstrukcí a použitými materiály určen pro běžné použití do domácnosti, nikoliv pro komerční použití s nadměrným namáháním a zvýšeným provozem (např. do veřejných, výrobních, obchodních, ubytovacích a nájemních prostor).
Pokud je zboží uskladněno a používáno v nevhodných prostorech a nevhodným způsobem, nevztahuje se na něj zákonná záruční lhůta.
Zboží musí být uskladněno a instalováno v místě s běžnými klimatickými podmínkami. Vysoká vlhkost, přímé působení vody, nadměrné tepelné namáhání, zejména v blízkosti topných těles varných zařízení a přímé sluneční záření je pro zboží škodlivé a může je poškodit nebo zkrátit jeho životnost.
Nábytkové díly vyrobené ze dřeva, dřevotřískových desek a dalších materiálů choulostivých na přímé působení vlhka a vody, např. pracovní kuchyňské desky, je třeba stále udržovat v čistotě a suchu, zvláště v okolí dřezu, aby nedocházelo k zatékání vody pod desku do nábytku.
Při vaření používejte účinný odsavač par pro zachycení mastnoty a odvod pachů a vlhkosti z prostoru. Horká pára přímo působící na nábytek jej může poškodit
Na údržbu veškerého skříňového nábytku používejte suchý nebo mírně navlhčený měkký hadr a běžné saponátové čisticí prostředky, pokud jsou výrobcem čisticích prostředků na konkrétní povrch doporučovány. Zásadně nepoužívejte jakékoliv vysoce agresivní prostředky jako např. benzin, ředidla, aceton, kyseliny a prostředky s brusnými účinky. Vyvarujte se nárazu tvrdých předmětů do plochy a hran – může dojít k těžce opravitelným poškozením. V blízkosti nábytku se rovněž vyvarujte manipulaci s otevřeným ohněm či cigaretou. Pamatujte, že domácí a jiné zvířectvo může zanechat stopy i na Vašem nábytku.
Veškeré elektrické a plynové spotřebiče a zařízení včetně jejich připojení si dávejte pravidelně kontrolovat kvalifikovaným odborníkem – dle doporučení výrobce.
Při práci v kuchyni, zejména při manipulaci s horkými a ostrými předměty a s elektrickými a plynovými spotřebiči, dbejte vždy zvýšené opatrnosti. Úrazy způsobené v kuchyni patří mezi nejčastější a nejvážnější úrazy v domácnostech.
Obaly od zakoupeného zboží roztřiďte podle jednotlivých materiálů a odevzdejte do separovaného odpadu.
Výrobek po skončení jeho životnosti odevzdejte do třídírny odpadu nebo na místo určené příslušným místním úřadem a vyhláškou nebo zákonem.
Korpusy skříněk – laminované dřevotřískové desky
korpusy Vaší kuchyňské linky jsou vyrobeny z laminované dřevotřískové desky (LTD)
dodáváme LTD od tuzemských dodavatelů např. KRONOSPAN i zahraničních např. EGGER – Rakousko; PFLEIDERRER – Německo.
udržují se běžnými tekutými čisticími prostředky pro domácnost
k čištění použijte jemný hadřík nebo houbičku
největší škody na skříňkách může způsobit voda, zvláště v místě okrajů desek a hran. Proto je nutné vždy vodu okamžitě utřít, aby nedošlo k nabobtnání materiálu (pozor na přelití květináčů na parapetech, poličkách a rampách!!)
Dvířka – fóliovaná MDF / dle pokynů dodavatele/
pro čištění použijte běžné čistící kapaliny nebo detergenty na plasty. Slučitelnost konkrétního prostředku s folií doporučujeme nejprve vyzkoušet na skrytém místě
skvrny od silně zabarvených substancí smyjte co nejdříve vodou s přídavkem běžného čisticího prostředku (ne abrasivního)
skvrny nenechávejte zaschnout – jejich odstranění je pak mnohem obtížnější!
zbytky skvrn, zejména mastné stříkance a usazeniny lze vyčistit 30% horkým roztokem mazlavého mýdla za pomoci jemného kartáčku, tento postup dle potřeby zopakujte
v případě těžce odstranitelných skvrn lze použít rovněž čistidla s podílem alkoholu nejvýše 15-20% (Sidolin-Clin universal nebo Ajax, čistič oken). Na závěr smyjte zbytky čisticích prostředků vlažnou vodou a vysušte jelenicí na okna.
UPOZORNĚNÍ: Nepoužívejte zabarvené čističe (ať ředěné či koncentrované), neboť jejich barviva mohou na fólii zanechat stopy! Parní či vodní vysokotlaké čištění nejsou k čištění foliovaných nábytkových povrchů vhodné. Tyto povrchy také nejsou odolné proti organickým rozpouštědlům (např. ředidla, odlakovače nebo koncentrovaný alkohol).
Dvířka – matná fólie MDF/ dle pokynů dodavatele/
Sametově matný vzhled pravého dřeva je u matných folií dosažen užitím speciálních aditiv v laku. Obzvlášť u světlejších dekorů se projevuje citlivost vůči silně zabarveným tekutinám a substancím. Za účelem zachování kvality povrchu je zapotřebí dodržovat následující doporučení.
skvrny od silně zabarvených substancí smyjte co nejdříve vodou s přídavkem běžného čisticího prostředku (ne abrasivního)
skvrny nenechávejte zaschnout – jejich odstranění je pak mnohem obtížnější!
zbytky skvrn, zejména mastné stříkance a usazeniny lze vyčistit 30% horkým roztokem mazlavého mýdla za pomocí jemného kartáčku
tento postup dle potřeby zopakujte, na závěr smyjte zbytky čisticích prostředků vlažnou vodou a vysušte fólii jelenicí na okna
UPOZORNĚNÍ: Nepoužívejte zabarvené čističe (ať ředěné či koncentrované), neboť jejich barviva mohou na fólii zanechat stopy!
Dvířka – lesklá fólie MDF, lak / dle pokynů dodavatele/
výrobky jsou z výroby opatřeny ochrannou fólií proti poškození při dopravě, manipulaci a montáži
-povrch by neměl být čištěn dříve než 4 týdny po odstranění této fólie! Tím dojde ke stabilizaci konečných vlastností. Poté můžeme použít teplou vodu a jemný hadřík nejlépe z mikrovlákna.
osvědčilo se i použít speciálních autoutěrek napuštěných čistícím roztokem a voskem
UPOZORNĚNÍ: Použijete-li jakékoliv čisticí prostředky, dbejte na to, aby neobsahovaly aromatické uhlovodíky, estery, ketony, halogenové hydrokarbonáty nebo alkohol v koncentraci nad 25%. Nedoporučujeme také použití detergentů na bázi octa. Prostředky by neměly být abrasivní (drsné, odírající, hrubé) a měly by být vždy zředěny teplou vodou.
Dvířka – masiv, dýha/ dle pokynů dodavatele/
masivní dvířka ošetřujte přípravky určenými k čištění masivního dřeva
k čištění použijte jemný hadřík nebo houbičku
při ošetřování sledujte směr vláken dřeva přímočarými pohyby
Pracovní deska – vysokotlaký laminát / dle pokynů dodavatele/
čištění provádějte běžnými čisticími prostředky mimo prášků
k čištění použijte jemný hadřík nebo houbičku – nepoužívejte drátěnku!
pracovní deska je odolná pouze do 150°C
proto nikdy neodkládejte horké nádobí přímo na pracovní desku
při odkládání horkého nádobí nebo krájení potravin použijte vždy podložku
po použití pracovní desky vytřete její povrch do sucha
spoje pracovních desek nevystavujte působení vlhkosti
Pracovní deska – technistone / dle pokynů dodavatele/
čištění lze provádět běžnými čisticími prostředky mimo hrubých brusných past a prášků
k čištění použijte jemný hadřík nebo houbičku – nepoužívejte drátěnku!
pracovní deska je odolná do 180°C
proto nikdy neodkládejte horké nádobí přímo na pracovní desku
při odkládání horkého nádobí nebo krájení potravin použijte vždy podložku
po použití pracovní desky vytřete její povrch do sucha
stopy po styku s hliníkovým nádobím, kávou, vínem, či jiným alkoholem, se dají odstranit více koncentrovaným čisticím prostředkem
drobné oděrky nebo poškrábání pracovní desky se dá odstranit použitím jemné brusné pasty
Pracovní deska – přírodní kámen / dle pokynů dodavatele/
náročnost údržby je závislá na konkrétním materiálu a je nutné se řídit doporučením dodavatele pracovní desky, který doporučí postupy a prostředky pro správnou údržbu
používejte podložku při odkládání horkého nádobí
pro delší životnost pracovní desky používejte podložku při krájení a dělení potravin
přírodní kámen je více či méně porézní a při delším působení může dojít k zabarvení od přírodních nebo umělých barviv (červené víno, borůvky,…), proto je nutné skvrny co nejdřív odstranit
Pracovní deska Hanex – Corian – Polystone / dle pokynů dodavatele/
k čištění povrchů používejte běžné čisticí prostředky, kromě hrubých brusných past a prášků
používejte jemný hadřík nebo houbičku (nikdy nepoužívejte drátěnku)
povrch desky je odolný teplotě do 180°C – nikdy neodkládejte horké nádobí přímo na pracovní desku
při odkládání horkého nádobí, krájení a dělení potravin použijte vždy podložku
po použití pracovní desky vytřete její povrch do sucha
na pracovní desce mohou vznikat trvalejší stopy po styku s hliníkovým nádobím, kávou, vínem, nebo jiným alkoholem, které se dají odstranit více koncentrovaným čisticím prostředkem
drobné oděrky nebo poškrábání pracovní desky se dá odstranit použitím jemné brusné pasty
Dřezové baterie / dle pokynů dodavatele/
Dřezové baterie se vyrábí s několika povrchovými úpravami.
1. Chromový lesklý povrch:
vysoce odolný povrch je velice jednoduchý pro údržbu
k čištění doporučujeme mýdlovou vodu nebo saponáty určené pro mytí nádobí, při vysokém znečištění použijte speciální prostředky
čtěte a dodržujte návody výrobce, jinak hrozí poškození kovových i nekovových částí baterie
po použití čisticích prostředků baterii důkladně opláchněte!
2. Nerezový matný povrch
je dán výrobou z celonerezu a není to pokovení ani barevný nástřik
vysoce odolný povrch a velice jednoduchý pro údržbu
k čištění doporučujeme mýdlovou vodu nebo saponáty určené pro mytí nádobí, popř. i tekuté písky
3. Titanový a ostatní barevné povrchy
jsou nástřiky barev zpevněné lakem, které jsou náchylné na hrubší zacházení
při neopatrném používání může dojít k rychlejšímu odření až k vyštípnutí části barevného povrchu (např. bouchnutím hrnce o páčku nebo spršku)
k čištění těchto povrchů doporučujeme pouze mýdlovou vodu nebo saponáty určené pro mytí nádobí, nepoužívat tekuté písky
pozor na prstýnky, může dojít k poškrábání
nikdy nepoužívejte k čištění dřezových baterií suché prášky nebo drsné pasty.
pozor také na drsnou stranu mycích houbiček!!
v oblastech s tvrdou vodou doporučujeme časté čištění povrchu baterií, aby nedocházelo k zanášení povrchu vodním kamenem.
také doporučujeme čištění perlátoru (sítka) v raménku nebo spršce, aby nedocházelo k zanášení vodním kamenem a tím i omezenému průtoku vody. V případě velkého zanesení perlátoru doporučujeme zakoupit nový v některém ze supermarketů popřípadě v instalatérských potřebách. Není to nic speciálního, neboť je to normalizovaná součástka.
Nerezové dřezy / dle pokynů dodavatele/
Běžné čištění nerezového dřezu je jednoduché, pokud se dodržuje následující postup:
po montáži je nutno dřez řádně vyčistit některou čistící pastou např. FRANKE-TWISTER, TORO, atd.
nedoporučujeme suché čistící prášky (např. CIF), došlo by k okamžitému poškrábání dřezu
dřez je z výroby opatřen ochrannou vrstvou, která bez řádného vyčištění na sebe váže mastnoty a nečistoty
po použití otřete dřez a odkapávač vlhkým měkkým hadříkem se saponátem a opláchněte čistou vodou
v oblastech s tvrdou vodou můžete pomocí přípravku FRANKE-SUNSHINE, FRANKE-TWISTER, TORO (nebo jinou pastou určenou na nerez nebo tekutým čistícím krémem) zabránit tvorbě matného filmu vodních usazenin
nerezová ocel je odolný materiál a vydrží i značně hrubé zacházení, tvrdé nebo ostré předměty ji však mohou poškrábat
pokud má být povrch udržen bez jakýchkoliv kazů, je třeba při manipulaci s podobnými předměty dbát zvýšené opatrnosti
v kuchyních s myčkou doporučujeme minimálně jednou za 3 týdny řádné vyčištění dřezu
nejlepší údržba dřezu je mytí nádobí
Granitové dřezy / dle pokynů dodavatele/
Základem je časté a pravidelné čištění dřezu. I v případě, že není zjevné, je pravidelné čištění vhodnější než pouze příležitostné důkladné vyčištění dřezu. Nejlepší údržbou dřezu je časté umývání nádobí.
dokonalý vzhled vašeho dřezu může být ovlivněn kvalitou vody
v oblastech s tvrdou vodou se na dřezu mohou objevit šedivé nebo jinak zbarvené skvrny, které jsou ve skutečnosti jen vrstvou vodního kamene nebo podobného minerálu, který se běžně objevuje v oblastech s tvrdou vodou
do tohoto minerálu se potom snadno vsakují látky, které zanechávají skvrny (jako je např. čaj, káva, červené víno atd.) a tím kazí vzhled vašeho dřezu. Proto byste měli dřez umýt a vysušit po každém použití
pokud usazeniny na vašem dřezu přetrvávají, použijte prostředek na odstranění vodního kamene, nebo potírat rozkrojeným citrónem
můžete také vytvořit roztok z jedné části octa a tří částí vody, nanést na dřez a tím uvolnit nános kamene. Ten potom můžete snadněji odstranit pomocí houbičky a prostředku na čištění dřezu
přetrvávající skvrny odstraníte pomocí houbičky a aktivního čističe (např. Franke Twister nebo Sunshine)
Váš granitový dřez je vyroben z extrémně odolného materiálu. Pokud ale budete posunovat po jeho povrchu kovové hrnce a pánve, mohou zanechat kovové stopy. Ty jsou však pouze na povrchu dřezu a můžete je odstranit krouživými pohyby abrazivní houbičkou a čisticím prostředkem na dřezy
pokuste se vyhnout pádům ostrých předmětů do dřezu, ty mohou naštípnout nebo poškodit povrch
v případě delšího zanedbání údržby a následného zšednutí dna dřezu (usazení vodního kamene) je odstranění vodního kamene dlouhodobější záležitostí
Nezanechávejte ve dřezu vlhké čistící houbičky a hadříky přes noc, protože v sobě zadržují vodu, která zůstává pod nimi, a tak může dojít ke vzniku vrstvy vodního kamene na povrchu dřezu
dbejte na to, aby dřez nepřišel dlouhodobě do styku s koncentrovanými bělícími prostředky nebo produkty obsahujícími chlorové účinné látky (odstraňovače nátěrů a prostředky na čištění štětců), s koncentrovanými kyselinami, s louhem sodným (čističe odpadu např. KRTEK) nebo s čisticími prostředky na trouby a prostředky obsahujícími kysličník uhličitý. Použití těchto prostředků způsobí odbarvení pryskyřice, která spojuje granitové částečky
pozor – nevylévat do dřezu horký olej, který má větší teplotu než 300°, může dojít k trvalému poškození povrchu dřezu
nepoužívejte dřez ke krájení potravin. Nepožívejte dřez k mytí borůvek a jiných potravin s vysokým obsahem pigmentu
dřez je odolný krátkodobému působení teplot až do 280°C a nemělo by dojít k jakémukoli poškození, pokud dojde k delšímu vystavení vysokým teplotám může dojít k poškození až deformaci povrchu. Přesto ale nedoporučujeme, aby byl dřez používán jako prostor ke chlazení vařících předmětů. Pro tento účel používejte oddělenou odkládací plochu
Skleněný obklad
skleněný obklad z tvrzeného – kaleného skla se dodává z jednoho kusu
díky nízkému počtu spár je velmi nenáročný na údržbu
k údržbě skleněného obkladu používejte běžné čisticí prostředky na sklo
většina moderních přístrojů je již opatřena speciálními povrchy a programy, kterými se sami čistí (funkce aquaclean, pyroluxe, perfectclean)
tam kde toto není, provádějte čistění co nejpravidelněji za pomocí saponátů pro mytí nádobí a eventuálně použitím speciálních čisticích prostředků na silně znečištěné plochy
pokud máte nerezový panel u trouby, respektujte zásady pro čištění jako u nerezových dřezů
Mikrovlnné trouby
nejlepším čistěním je předcházet velkému zanesení trouby
pravidelně provádějte vytření vlhkým hadříkem či houbou a proveďte vytření do sucha
na silné znečištění použijte speciální čisticí prostředek
Sklokeramické a indukční varné desky
provádějte pravidelné denní čištění, návod na použití by Vám měl napomoci, jaký čistič je vhodný pro daný typ
pro silně připečené zbytky používejte speciální škrabky a žínky, aby jste předešli škrábancům na desce
pod varnou deskou není vhodné skladovat jakékoliv předměty do vzdálenosti 100 mm (například mikrotenové sáčky). Varná deska se zahřívá i ve spodní části.
v případě instalace plynové varné desky doporučujeme použít ochrannou těsnící lištu k pracovní desce se zvýšenou tepelnou odolností
Myčky nádobí
většina moderních myček vyžaduje minimální údržbu a je vybavena samočistícím programem
občas je dobré myčku za pomocí klasického kuchyňského prostředku omýt, včetně mycích ramen, dále pravidelně čistit filtr a v případě většího výskytu vodního kamene použít speciální prostředek na odstranění vodního kamene
Odsavače par
účinnost odsavače není nikdy 100%, může docházet ke znečištění povrchu odsavače vodními parami a mastnotou
kovové tukové filtry jsou omyvatelné a konstruovány pro mytí v myčce
uhlíkové filtry (při recirkulačním režimu – digestoř bez odtahu) se neudržují, pouze se vyměňují – dle doporučení výrobce
je nutné čistit pravidelně a to běžnými saponátovými prostředky určenými pro kuchyně (např. JAR, PUR apod.)
při silnějším znečištěním je možno použít speciální prostředek
pokud je povrch odsavače z nerezového plechu, je možno využít z velké části zásady pro údržbu nerezových dřezů
k čištění doporučujeme mýdlovou vodu nebo saponáty určené pro mytí nádobí, speciální spreje na nerez nebo čisticí ubrousky a sprej od firmy BERNER.
Chladničky
v dnešní době není nutné chladničky ani mrazáky odledňovat
neznamená to ovšem, že bychom tyto zařízení neměli udržovat
je vhodné občas všechny potraviny vyjmout a umýt vnitřní prostor vodou s běžnými saponáty a prostor osušit a nechat vyschnout
lze využit celou řadu speciálních prostředků na čistění lednice nebo na pohlcování pachů
Panty a kovové pojezdy
Naše firma nabízí na toto vnitřní vybavení kvalitní kování od renovovaných společností, jako je například kování od firem BLUM, HETTICH, STRONG a další.
Je dobré sledovat funkci jednotlivých systémů kuchyně. V případě složitějšího technického problému, který by mohl způsobit poškození daného výrobku nebo zboží, potažmo poškození funkčnosti celé kuchyně, se prosím laskavě obraťte s řešením na naši firmu
Pravidelně očistěte od prachu, soli, vody, octu či jiných potravin a jednou za 1-2 roky je lehce promažte olejem
Nevkládejte cizí předměty do mechanismů kování ani do vnitřních částí (spojů) pohyblivých částí nábytku. Stejně chraňte kování výrobků před nadměrným vnikáním prachu, před vnikem kamínků a dalších tvrdých předmětů. Takto vzniklé předměty co nejdříve odstraňte.
Při pohybu pohyblivých částí nábytku používejte výhradně rovnoměrný, nenásilný pohyb – vyvarujte se rychlého nebo trhavého pohybu. Při vzniku problému s otevřením (zavřením) nepoužívejte nadměrné síly, ale ověřte, jaká překážka brání plynulé manipulaci. Nedá-li se překážka jednoduše odstranit, vyhledejte odbornou pomoc.
Povrchy z hliníku, broušeného hliníku
ošetřujte pouze měkkým hadříkem, případně mírně navlhčeným čistou vodou
k čištění doporučujeme mýdlovou vodu nebo saponáty určené pro mytí nádobí
nedoporučujeme suché čistící prášky (např. TORO), došlo by k okamžitému poškrábání
Záruční listy ke spotřebičům:
V souladu s §620odst.(3) občanského zákoníku nejsou již k novým spotřebičům vydávány záruční listy. Jako doklad pro uznání záruky stejně jako v ostatních zemích EU slouží pořizovací doklad (faktura), která obsahuje typové označení spotřebiče a datum prodeje.
UPOZORNĚNÍ:
V případě nedodržení pokynů uvedených v tomto návodu neručíme za škody vzniklé neodborným ošetřením nebo údržbou.
Děkujeme Vám, že jste se rozhodli pro nákup našeho výrobku a přejeme Vám, aby Vám kuchyně dlouho a dobře sloužila při každodenním provozu.
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.SouhlasímZásady ochrany osobních údajů
KUCHYNĚ: Návod na čištění
Kuchyně: návod na čištění
V námi vyráběných kuchyních používáme kombinaci několika druhů materiálů, a ke každému je třeba při čistění a údržbě přistupovat individuálně. Zajistíte tím dlouhou životnost, funkčnost a design Vámi vybraných dekorů.
Kuchyně je pracovní prostředí, které je v provozu několik hodin denně. Používá se zde také široké spektrum předmětů, surovin a chemikálií. Aby Vám vydržela krásná co nejdéle, je třeba dodržovat určité zásady.
Po montáži:
Při přebírání hotové zakázky si výrobek prohlédněte, zda je vše v pořádku. V případě nedostatků Vás prosíme ihned o jejich sepsání, abychom je mohli co nejdřív odstranit k Vaší plné spokojenosti. Při pozdější reklamaci se může v některých případech těžko posuzovat míra zavinění a doba, kdy k události došlo.
U zboží nebo dílů, k nimž je přiložen návod k použití a ošetřování přímo od výrobce nebo dovozce (např. dřezy, vodovodní baterie, elektrospotřebiče apod.) se řiďte pokyny v nich uvedenými.
U ostatního zboží se prosím řiďte následujícími doporučeními a pokyny:
DESATERO POUŽITÍ KUCHYNĚ:
Korpusy skříněk – laminované dřevotřískové desky
Dvířka – fóliovaná MDF / dle pokynů dodavatele/
UPOZORNĚNÍ: Nepoužívejte zabarvené čističe (ať ředěné či koncentrované), neboť jejich barviva mohou na fólii zanechat stopy! Parní či vodní vysokotlaké čištění nejsou k čištění foliovaných nábytkových povrchů vhodné. Tyto povrchy také nejsou odolné proti organickým rozpouštědlům (např. ředidla, odlakovače nebo koncentrovaný alkohol).
Dvířka – matná fólie MDF/ dle pokynů dodavatele/
Sametově matný vzhled pravého dřeva je u matných folií dosažen užitím speciálních aditiv v laku. Obzvlášť u světlejších dekorů se projevuje citlivost vůči silně zabarveným tekutinám a substancím. Za účelem zachování kvality povrchu je zapotřebí dodržovat následující doporučení.
UPOZORNĚNÍ: Nepoužívejte zabarvené čističe (ať ředěné či koncentrované), neboť jejich barviva mohou na fólii zanechat stopy!
Dvířka – lesklá fólie MDF, lak / dle pokynů dodavatele/
Dvířka – masiv, dýha/ dle pokynů dodavatele/
Pracovní deska – vysokotlaký laminát / dle pokynů dodavatele/
Pracovní deska – technistone / dle pokynů dodavatele/
Pracovní deska – přírodní kámen / dle pokynů dodavatele/
Pracovní deska Hanex – Corian – Polystone / dle pokynů dodavatele/
Dřezové baterie / dle pokynů dodavatele/
Dřezové baterie se vyrábí s několika povrchovými úpravami.
1. Chromový lesklý povrch:
2. Nerezový matný povrch
3. Titanový a ostatní barevné povrchy
Nerezové dřezy / dle pokynů dodavatele/
Běžné čištění nerezového dřezu je jednoduché, pokud se dodržuje následující postup:
Granitové dřezy / dle pokynů dodavatele/
Základem je časté a pravidelné čištění dřezu. I v případě, že není zjevné, je pravidelné čištění vhodnější než pouze příležitostné důkladné vyčištění dřezu. Nejlepší údržbou dřezu je časté umývání nádobí.
Skleněný obklad
Údržba spotřebičů
Zde platí důležitá zásada – řídit se pokyny pro návod a údržbu jednotlivých výrobců spotřebičů. Většina výrobců vestavných elektrospotřebičů má ve svém sortimentu speciální čisticí prostředky, které najdete na jejich www stránkách, například: www.electrolux.cz, www.whirlpool.cz, www.bosch-home.com/cz, www.franke.cz, www.indesit.cz, www.gorenje.cz atd.
Pečící trouba
Mikrovlnné trouby
Myčky nádobí
Odsavače par
Chladničky
Panty a kovové pojezdy
Naše firma nabízí na toto vnitřní vybavení kvalitní kování od renovovaných společností, jako je například kování od firem BLUM, HETTICH, STRONG a další.
Povrchy z hliníku, broušeného hliníku
Záruční listy ke spotřebičům:
V souladu s §620odst.(3) občanského zákoníku nejsou již k novým spotřebičům vydávány záruční listy. Jako doklad pro uznání záruky stejně jako v ostatních zemích EU slouží pořizovací doklad (faktura), která obsahuje typové označení spotřebiče a datum prodeje.
UPOZORNĚNÍ:
V případě nedodržení pokynů uvedených v tomto návodu neručíme za škody vzniklé neodborným ošetřením nebo údržbou.
Děkujeme Vám, že jste se rozhodli pro nákup našeho výrobku a přejeme Vám, aby Vám kuchyně dlouho a dobře sloužila při každodenním provozu.