Rokycanova 784/9b, Olomouc +420 778 456 877 info@katpet.cz

  • Home
  • Jak na dětský pokoj na míru
Jak vybavit dětský pokoj

Jak na dětský pokoj na míru

Rady a tipy: Jak zařídit dětský pokoj

insert image

Dětský pokojíček není jen místem na spaní, jako dospělácká ložnice. Je to místo, kde si děti hrají, učí se a poznávají svět.  Pokoj pro děti by tedy měl být stylový a praktický zároveň. Zajímá vás jak jej vybavit originálně a na míru vašim ratolestem? Podívejte se s námi, jak vybavit pokojíček aby rostl s vašimi dětmi.

Barvy

Obecně platí, že světlé barvy pokoje opticky zvětšují a tmavé zmenšují. Berte v potaz s jakým prostorem pracujete.
Mezi oblíbené patří především pastelové odstíny žluté, zelené, růžové a modré. Skvělým nápadem při malování je ale i tabulový nátěr, na který mohou děti také psát nebo malovat. Při využití tabulové barvy ale doporučujeme volit při dalším zařizování barvy světlé, aby pokojíček nepůsobil tmavě a neútulně.

Nábytek

Obzvláště pokud pracujete s menším prostorem, je třeba přemýšlet nad nábytkem chytře. Myslete na optimální rozložení nábytku a nebojte se pracovat vertikálně. 
Úložný prostor pod postelí, policové systémy nebo vestavěné skříně ke stropu nabídnou mnoho úložného prostoru a možnost ukládat sezónní oděvy a potřeby, které nevyužíváte každodenně do vyšších polic či skříněk.

Postel

Jak umístit postel strategicky hraje v zařizování pokoje velkou roli. Vyvýšená postel vám dává možnost využití dalšího prostoru pod ní pro zásuvky či police. Palanda je chytrým řešením nejen pro pokoje s více dětmi, ale zvýšená postel může také zajistit skvělý prostor pro psací stůl nebo hrací koutek. Ten můžete vybavit kreativně jako hrací domeček, zámek nebo dokonce pirátskou loď či auto.
Postel můžete také zakomponovat do skříňového nebo policového systému nebo k ní připojit třeba knihovnu.

Chytré úložné prostory

Pokud máte dostatek prostoru pro vestavěnou skříň, máte vyhráno. To ale není případ většiny pokojíků. Jak využít prostor kolem postele jsme si už řekli, jak ale pracovat dál? 
Výklenky v pokoji můžete využít pro knihovny, police či menší skříňky a komody. Pokud nemáte prostor na velkou knihovnu, využijte moderních výstavních poliček na knížky a časopisy. Vysoké police či knihovny mohou využít i žebřík nebo schody.

Potřebujete poradit, jaké řešení bude ideální pro vaše děti a váš prostor. My v Katpet si poradíme s čímkoli. Rádi vám vyrobíme nábytek na přání a pomůžeme s ideálním a chytrým návrhem, který z dětského pokoje udělá skutečné království.