Rokycanova 784/9b, Olomouc +420 778 456 877 info@katpet.cz

  • Home
  • Home Office: Jak si vybavit domácí pracovnu
Kancelář

Home Office: Jak si vybavit domácí pracovnu

9. 11. 2021 admin 0 Comment

Home office: Jak si vybavit domácí pracovnu

insert image

V průběhu pandemie začalo velké množství lidí pracovat z domu a mnohem více zaměstnavatelů umožnilo home office i po pandemických lockdownech. Pokud mezi tyto lidi patříte i vy, určitě byste doma ocenili nějaký prostor, kde můžete pracovat pohodlně a v klidu. Při vymýšlení vaší domací kanceláře se zamyslete nad tím, jak vytvořit kreativní a produktivní prostředí. Pokud se nebudete cítit produktivně, pravděpodobně nebudete ve své kanceláři trávit moc času. Díky skvělému pracovnímu stolu a pohodlné židli můžete být k práci neustále motivováni. Často se pro organizaci produktivního prostoru doporučuje i knihovna.

TÉMA

Tmavý

Chtěli jste vždy elegantní tmavou kancelář? Někteří lidi rádi pracují ve tmě, lépe se jim tak soustředí na obrazovku. Pokud patříte mezi tyto typy lidí volte určitě tmavé odstíny dřeva či nátěru. Vybavte kancelář krásnou tmavou knihovnou a dolaďte prostor, tak aby vás vyzýval k tomu být produktivní.

Dejte si ale pozor ve chvíli, kdy jste častými uživateli Skype či Zoom, protože na konferenčních hovorech je nutné mít v pracovně více světla a stejně tak ani nedoporučujeme tmavou pracovnu milovníkům sluníčka.

Světlý

Pokud k práci potřebujete opticky větší prostor, milujete světlo a sluníčko, zvolte světlé barvy v kombinaci s přírodním dřevem. Pracovnu nejlépe oživíte pokojovými rostlinami, které světlý prostor uvítají.

Vyvarujte se světlých pracoven v případě, že jste ukázkový upír a světlo vás od práce rozptyluje, nad jasným bohémským prostorem neuvažujte.

Industrial

Držte se na nesmrtelné vlně trendu industriálních kanceláří. Spojte cihly a kvalitní dřevěný nábytek. Pokud chcete do prostoru opravdu vnést atmosféru, pořiďte si velký dřevěný stůl s kovovýma nohama a nebojte se v podobném stylu zainvestovat i do knihovny.

IDEÁLNÍ STŮL

Přemýšlejte nad prostorem, který vás obklopuje a jak ho nejlépe jej využít a nezapomeňte ani na to, jakým způsobem budete prostor využívat.  Pokud potřebujete velkou pracovní plochu, zvažte například dlouhý rohový stůl.

Pokud pracujete s menším prostorem nebojte se stůl zakomponovat jako součást knihovny či jiného úložného prostoru.

Potřebujete mít vždy po ruce dokumenty? Ideální je použít systém zásuvek.

ÚLOŽNÝ PROSTOR

Potřebujete jej? A kolik. Přemýšlejte nad tím, zda by pro vás byla ideální komoda, knihovna či moderní verze kartotéky. Pokud navíc můžete využít úložný prostor k oddělení kanceláře, nebojte se toho.

Pokud je vaše kancelář součástí obýváku a hledáte způsob, jak tyto prostory oddělit, není nic jednoduššího než postavit knihovnu či police pro rozdělení prostoru na pracovní a obývací.