Rokycanova 784/9b, Olomouc +420 778 456 877 info@katpet.cz

  • Home
  • Dětský pokoj, který poroste s dítětem
Dětský pokoj na míru

Dětský pokoj, který poroste s dítětem

18. 5. 2023 admin 0 Comment

Tipy Katpet: Dětský pokoj, který poroste s dítětem

Jedna z nejčastějších obav při zařizování dětského pokoje je právě to, jak dlouho vydrží a jak dlouho bude dítě s pokojem spokojené, než bude chtít prostor měnit nebo stěhovat. Právě proto vám přinášíme několik tipů, jak takový interiér zařídit, aby vašim dětem sloužil co nejdéle.

1.Flexibilita nábytku

Základem jednoduchého dětského pokoje je univerzální nábytek. Zdržte se barevného nábytku i nábytku ve specifických tvarech a jiných extravagantních návrhů. 

Skvělou volbou pro postel, stůl a skříně je dřevo nebo neutrální barvy jako je bílá či šedá. Čím je nábytek jednodušší, tím déle s ním můžete pracovat. 

Psací stůll by měl být dostatečně prostorný a kvalitně osvětlený, ideálně denním světlem. Myslete i na dostatek úložného prostoru, který je jednoduše řešitelný komodami se zásuvkami, vestavěnými skříněmi, policemi a dalšími návrhy. 

2.Velká postel

Děti nám rostou před očima a na to je třeba myslet i při výběru postele do jejich pokojíčku. Abyste vytvořili opravdu flexibilní pokoj, je nejlepší rovnou investovat do klasické velké postele, která dítěti poslouží řadu let. Pokud není v místnosti dostatek místa, jsou praktickou možností rozložitelné postele či palandy.

3.Výmalba

Nejlepší je volit odolné a omyvatelné barvy, které jsou šetrné k alergikům a nevylučují škodlivé a chemické látky. Upřednostňujte pastelové barvy před křiklavými a neonovými odstíny. Pastelové barvy na zdech vzbuzují v pokoji příjemnou a klidnou atmosféru, přitom nejsou příliš výrazné a dají se v pozdějších letech jednoduše přemalovat na jiné barvy.

4. Dekorace

Posledním krokem je celkové doplnění interiéru a estetiky. Pokoj můžete doplnit jednoduchými boxy na hračky, květinami, tapetami, nebo osobními předměty, jako jsou fotografie s rodinou, diplomy a další.

Kreativitě se meze nekladou.

Obraťte se s navrhováním dětského pokoje na nás! Nabízíme kompletní služby od poradenství, zaměření, zpracování 3D návrhu a výroby až po samotnou montáž.